Zjarr në QKUK në Prishtinë, digjet zyra e Institutit të Mjekësisë Ligjore

21 Nëntor 2023, 09:16 / KOSOVA ALFA PRESS

Zjarr në QKUK në Prishtinë, digjet zyra e Institutit të
Objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e ditës së sotme.

Konkretisht zjarri ka shpërthyer në një zyrë në katin e dytë të këtij objekti. Lajmi është konfirmuar nga udhëheqësi i zjarrfikësve të Prishtinës, Malë Gashi. 

“Një zyre në katin e dytë të objektit të Institutit të Mjekësisë Ligjore është përfshirë nga zjarri. Ekipet kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin. Ndërsa sipas informatave që kemi nuk ka persona të lënduar”, ka deklaruar Gashi për Front Online.

Shkaku i shpërthimit ende nuk dihet, ndërsa kujtojmë se objekti i IML-së ishte përfshirë nga flakët edhe në fund të marsit.

Po ndodh...

ide