Çfarë misteri fshehin këta 10 emra të njohur

24 Korrik 2023, 20:48 / MISTERE&KURIOZITETE ALFA PRESS

Çfarë misteri fshehin këta 10 emra të njohur

Ka shumë fakte interesante për jetën e njerëzve të famshëm që me siguri nuk i dini.

Bright Side tregon disa fakte të çuditshme për disa prej emrave më të dashur të publikut.

1.  Alber Anjshtajni

A e dini se gjumi është i mirë për turin tuaj? Anjshtajni flinte 10 orë në ditë.

2.  Elvis Presley

Ai kishte afri gjaku me ish presidentët e SHBA, Abraham Lincoln dhe Jimmy Crter.

3.  Tayler Swift

Kur ishte fëmijë ajo jetonte brenda një peme Krishtlindjesh.

4.Keanu Reeves

 Alice Cooper shkonte gjithmonë në shtëpinë e aktorit Keanu Reeves kur ishte i ri. Nëna e tij i ka projektuar kostumet për legjendën e yllit të rokut.

5.Barak Obama

Ish presidenti ka qenë një adhurues i madh i librave të Harry Potter. Ai i ka lexuar gjithë vëllimet e tij.

6. David Bowie

Ai ka një merimangë, të cilën e ka quajtur Heteropoda David Bowie.

7. Leonardo DiCaprio

Emri i Leonardo vjen nga Leonardo da Vinci. Kur nëna e tij ishte shtatzënë, Leonardo ka qëlluar brenda barkut të saj për herë të parë para një pikture të da Vinçit.

8. Angelina Jolie

Angelina Jolie gjithmonë ka pasur interes për gjërat më të errëta në jetë. Kur ishte fëmijë, ajo u tha të gjithëve se donte të ishte drejtore në një agjensi funerale.

9 Rihanna

Rihanna është një nga më të talentuarat. Populli i saj në Barbados i ka kushtuar një ditë si ‘Dita e Rihannës’ ku  të gjithë mblidhen për të kënduar këngët e saj.

10. Ariana Grande

Emri i Ariana u frymëzua nga një personazh nga  filmi ‘Felix The Cat’, por për çudi ajo është alergjike ndaj maceve.