Andi Bushati përshëndet kërkesën e SPAK për arrestimin e Berishës: Ka bërë gjënë e duhur...

12 Dhjetor 2023, 17:44 / POLITIKË ALFA PRESS

Andi Bushati përshëndet kërkesën e SPAK për arrestimin

Pas vendimit politik të SPAK për arrestimin e Sali Berishes, ka reaguar edhe analisti i njohur, Andi Bushati. 

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Bushati shprehet se SPAK ka bërë gjënë e duhur sot, duke nënkuptuar se Shqipëria është një regjim i një partie shtet dhe si i tillë i shkon që lideri i opozitës së jetë në burg. 

SPAK ka bërë gjënë e duhur: Shqipërisë i shkon fiks, të jetë një vend me lider opozite të arrestuar.

 

Po ndodh...

ide