Berisha hyn live në FB nga Kuvendi: Rama është fshehur, opozita në mosbindje civile

20 Nëntor 2023, 09:40 / POLITIKË ALFA PRESS

Berisha hyn live në FB nga Kuvendi: Rama është fshehur, opozita

Ish-kryeministri Sali Berisha, ndonëse nuk ka nisur ende zyrtarisht seanca plenare, ka nisur që të flasë për qytetarët përmes rrjetit social ‘Facebook’.

Berisha sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Nikolla.

E ka kapur frika, erdhi me një karvan të gjatë makinash. Po ashtu do ikë. Ne po mbrojmë të drejtat tona kushtetuese, të popullit opozitar. Këta po mbrojnë një grup hajdutësh, janë fatkëqinj. Ajo Linda, ka rekordin më të zi të keq shfrytëzimit nga Rama dhe funksionimit të saj si një njeri pa dinjitet. Si një njeri që nuk njeh dhe shkelmon rregulloren. Këtu pas meje janë deputetë socialistë. Pse i mbani këto gardistë ju? Keni kaq frikë prej opozitës?

 

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128