Bledi Çuçi: Nuk do ta lëmë Shqipërinë pa buxhet, nuk është në krizë vendi, por Rithemelimi!

20 Nëntor 2023, 10:55 / POLITIKË ALFA PRESS

Bledi Çuçi: Nuk do ta lëmë Shqipërinë pa

Kreu i grupit të PS, Bledi Çuçi ka folur pas mbylljes së seancës për pr.buxhetin 2024, e cila u zhvilluar mes tensioneve të shkaktuara nga Rithemelimi.

Çuçi tha jashtë Kuvendit se nuk flitet për buxhetin me tymuese dhe se opozita duhet të ishte duke diskutuar dhe duke paraqitur alternativa.

''E pamë edhe sot, e njëjta skenë, peizazh, me tymuese, karrige të hedhura, e vetmja e re sot, që shqiptarët duhet të kenë vëmendje është miratimi i buxhetit më të madh publik në historinë e këtyre dy viteve.

Janë 7 mld euro që është dyfishi i buxhetit të vitit 2013. Sot duhej të jepnin alternativat, nuk flitet me tymuese kur bëhet fjalë për buxhetin. Edhe sot pamë një skenar. Rritja më e madhe e pagave në histori.

Nuk do ta lëmë Shqipërinë pa buxhet, nuk ka krizë Shqipëria krizë është opozita, PD-ja'', - tha Çuçi për gazetarët.