Emërimi i kosovares Hyseni në krye të SHISH, Spahiu: Akt patriotik, nuk është rastësi

17 Mars 2023, 19:18 / POLITIKË ALFA PRESS

Emërimi i kosovares Hyseni në krye të SHISH, Spahiu: Akt

Analisti Kreshnik Spahiu e cilëson emërimin e Vlora Hysenit në krye të SHISH, një akt patriotik i kryeministrit Edi Rama.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu u shpreh se nuk është rastësi që Rama e mori një vendim të tillë.

“Mendoj që në 10 vitet e fundit, është akti më patriotik i kryeministrit shqiptar. Nuk është rastësi që Edi Rama merr një person që ka punuar për agjencinë e shërbimeve të Kosovës dhe e emëron në Shërbimin Informativ të Shqipërisë.

Nuk është rastësi që merr një person që ka pasur mbështetjen e shërbimeve amerikane dhe e emëron atë në Shqipëri. Mendoj që asnjë kryeministër, qoftë në Shqipëri, qoftë në Kosovë nuk e ka bërë një veprim të tillë”, theksoi ai.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128