Ish deputeti: Roland Bejko nuk zhgënjen, është demokrat me rrënjë

27 Mars 2023, 19:45 / POLITIKË ALFA PRESS

Ish deputeti: Roland Bejko nuk zhgënjen, është demokrat me

Ish deputeti Fatos Hoxha ka reaguar me anë të një statusi pas përzgjedhjes së Roland Bejkos, ai shpreh mbështetjen për të dhe e konsideron Bejkon një demokrat me rrënjë dhe si individ që po ringall shpresën për demokratët.

Postimi i plotë

Landi eshte demokrat me rrenje. Nuk ka bere kurre llogari per vete, nuk ka pare rehatine, nuk eshte lepire kurre.
Landi eshte njeri krenar dhe me bindje. Landi ka ngritur koken, eshte perplasur e ka bere sherr, sa here ka menduar se lidershipi po gabonte.
Landi mund te mos kete pasur gjithmone te drejte, por te drejten e vet e ka mbrojtur gjithmone si burre, si model politik per te tjeret.
Roland Bejko nuk habit!
Sot PD ka nevoje per udherrefyes, per njerez qe kane qartesi, kane drite e mençuri, kane zjarr e vendosmeri. Landi e di se lider nuk eshte kurre ai qe shkon pas turmave, por ai qe prin, nuk eshte kurre ai qe frigohet, por ai qe vetetin.
Turmat mund ti kesh edhe kunder, mund edhe te ndjehesh i vetmuar, mund edhe te vuash si jo i mirepritur, i pakuptuar, por si lider nuk mund te ndjehesh i zbrapsur, i deshperuar. Landi e ka pershkuar dhe here tjeter kete shteg, deri ne fund dhe ka fituar.
Roland Bejko ngjall besim.
Me levizjen e tij per kandidim Landi po i jep ofiqareve te PD nje mesim qe nuk besoj se do e harrojne dot.
Ata qe jane katapultuar neper karrike pa e ditur se si, qe udheheqesine e dine vetem privilegj, qe politiken e kane loje kulisash, qe kane ndot nga njerezit dhe qe kane frike te perballen me hallet e tyre, nga akti i Landit kane kuptuar goditjen fatale qe kane marre.
Njerezit qe ishin gati te shisnin PD dhe demokratet per interesin e tyre meskin, ata qe ngriten flamurin e bardhe pa nisur beteja, tradhetaret e PD kane korrur sot ate qe meritonin, perçmimin e çdo demokrati idealist. Ata nuk jane udheheqes, ata jane kepusha. Nuk do behen kurre te tille, sado qe te fryhen nga gjaku demokrat.
Demokratet kane nevoje per njerez qe dine t’i tregojne vendin “koalicionit te turpit”, dine te mbrojne PD nga sulmet dhe shkaterrimi, dine te perballen, dine te luftojne. Landi e tregoi kete, ndaj shpresa nuk ka humbur, ndaj besimi eshte gjalle.
Roland Bejko mund t’i fitoje zgjedhjet per bashkine e Tiranes, por mund edhe te mos i fitoje ato. Kjo nuk ka rendesi. Betejen e tij ai e ka fituar nderkohe. Shpresen e demokrateve per shpetim e ka ringjallur. Koalicionit te turpit i ka dale perballe, si trim.
Falemnderit Roland Bejko! Vota ime eshte per ty.