“Jam viktimë e Saliut dhe partiçkës së Metës”/ Inceneratori i Tiranës, zbardhet dëshmia e Lefter Kokës

11 Dhjetor 2023, 15:56 / POLITIKË ALFA PRESS

“Jam viktimë e Saliut dhe partiçkës së

Është mbajtur ditën e sotme në gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Kirmit të Organizuar seanca për Inceneratori ne tirnës.

Në deklaratën e tij para togave të zeza, ish-ministri Lefter Koka ka deklaruar se ëhstë i pafajshëm dhe viktimë e një sulmi politika nga ish-kryeministri Sali Berisha. Po ashtu, Koka i kak këkruar ndjesë ish-zystarëve të ministrisë të cilët janë marrë të pandehur. Ai tha se ata ndodhet para Gjykatës për shkak të tij.

Kërkoj ndjesë gjithë stafit nëse janë këtu për shkakun tim. Ata kanë bërë më të mirën që mund të bënin.

Akuzat janë ngritur mbi bazë të opinionit politik e mediatik. Jam viktimë e Saliut dhe e partiçkës së vogël. Ndjesë të gjithë juve (personave që janë akuzuar në dosjet ku ai është pjesë)”, është shprehur Koka.

 

Po ndodh...