Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga FBI, ja thashë Berishës se di pse heshti!

24 Janar 2023, 18:46 / POLITIKË ALFA PRESS

Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga

Aktivistja Evi Kokalari, ka nxjerrë në dritë fakte të implikimit të rëndë të Edi Ramës, në superskandalin që po bën bujë në SHBA pas arrestimit të ish- zyrtarit të FBI, Charkes McGonigal. Kokalari thotë se Edi Rama është mbajtur nën hetim për këtë çështje nga dhe njofton se pas mbylljes do të hapet sërish. Intresant është detaji që jep kur shkruan se për këtë kishte informuar edhe Sali Berishën, por nuk e dinte pse kishte heshtur deri më sot.

Postimi

Kjo bisedë ka ndodhur në Shtator të 2022. Burimi është nga ata që po merren direkt me këtë investigim.

Po e ndaj tashti që të kuptoni që Edi Rama ishte nën investigim (në fakt ka qënë nën investigim për 5 vjetët e fundit), dhe ky investigim u ndal me urdhër nga zyrat e Washingtonit ku punonte Charles McGonigal.

I njëjti person më thotë që dosja do të rihapet.

Në fakt, këtë bisedë ja dhashë Sali Berisha qe në Shtator. Nuk e di pse nuk e perdori.

Kam dhe emrin e ish funksionarit të Kosovës që po investigohet në lidhje me McGonigal. Pres të më kthejë përgjigje nëse mund ta postoj atë pjesë të bisedës.

P.s. Permission granted.

Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga

Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga

Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga

Evi Kokalari plas " bombën", Edi Rama 5 vite në hetim nga

 

ide