Ku do punësohet Saimir Tahiri pas burgut? Ja çfarë thotë avokati i tij

5 Qershor 2023, 20:28 / POLITIKË ALFA PRESS

Ku do punësohet Saimir Tahiri pas burgut? Ja çfarë thotë

Avokati i Saimir Tahirit, Dritan Jahaj, foli për mikrofonin e emisionit “Shqipëria Live” në Top Channel për situatën e ish-ministrit të Brendshme.

Ai u pyet nga gazetari nëse Saimir Tahiri e ka të drejtë për t’u punësuar tani që doli nga burgu.

A është i lirë të punësohet Tahiri?

“Kjo është vullneti e tij, ato i di vetë ai. Por që është e parashikuar në ligj. Tahiri do vazhdojë luftën e tij me Drejtësinë dhe shpresojmë që duke u bazuar në fakte e argumenta që kemi paraqitur besoj se do fitojmë”.