Nën hetim nga SPAK/ Meta: Nuk i besoj drejtësisë, ndodhet nën kthetrat e Ramës

29 Gusht 2022, 13:24 / POLITIKË ALFA PRESS

Nën hetim nga SPAK/ Meta: Nuk i besoj drejtësisë, ndodhet

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë nga selia ka deklaruar se drejtësia shqiptare është kapur nga Rama, ndaj nuk i beson asaj. Ai ka deklaruar se është përpjekur të inkurajojë drejtësinë të dalë nga kthetrat e Ramës, por tanimë bën thirrje që drejtësisë së vërtetë t’i bashkohen të gjithë, duke iu referuar opozitës.

 “Nuk është faji im që nuk i besoj drejtësisë shqiptare. Ajo është kapur prej fyti nga Rama. Që nga zgjedhja e kryeprpkurores me 60 vota. Jemi përpjekur ti japim drejtësisë kurajo që të dalë nga kthetrat e Edi Ramës. Drejtësia do përplaset me këtë dhunues të shtetit ligjor, që po bën një korrupsion të hapur, shpërdoron detyrën. Drejtësi ka pasur dhe do ketë në çdo kohë. Kush dëshiron të bëhet pjesë e drejtësie që po vjen është i mirëpritur të bëjë punën e tij,” tha Meta.

 

ide