Plani i protestës/ Berisha: E di që Rama do mbrohet me blinda, por ne do ta...

30 Qershor 2022, 21:59 / POLITIKË ALFA PRESS
Plani i protestës/ Berisha: E di që Rama do mbrohet me blinda, por ne

Kryetari i PD, Sali Berisha ka refuzuar të zbulojë skenarin e mundshëm për protestën e 7 korrikut, duke thënë se jo të gjitha mund të thuhen. Kryedemokrati theksoi se protesta do të vijojnë dhe do të ketë qendresa civile kundër qeverisë.

Ndërkohë protesta e tij e fundit në selinë blu rezultoi me jo pak incidente.

Berisha: Blindat, do vendosi blindat në kryeministri dhe i them të mos merret me blinda, do ia mbathi në ndonjë qytet tjetër.

Fevziu: Është vetëm protesta apo ka dhe një skenarë tjetër?

Berisha: Jo çdo gjë mund të thuhet tani.

Fevziu: Do vijojnë protestat?

Berisha: Absolutisht nëse themi protestë do të nënkuptohet në mënyrë të padiskutueshme një protestë e zgjatur e qëndrueshme. Do të ketë forma të qendresës civile.

 

Po ndodh...