Privatizimi i kompleksit Partizani, avokatët e Berishës mbërrijnë në gjykatë

20 Nëntor 2023, 10:02 / POLITIKË ALFA PRESS

Privatizimi i kompleksit Partizani, avokatët e Berishës
Sot në orën 09:00, mbahet seanca në Apelin e GJKKO për ankimin e Berishës dhe Malltezit kundër masave të sigurisë të dhëna për aferën e privatizimit të kompleksit “Partizani”.

Ndërkohë në GJKKO ka mbërritur avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj.

Ish-kryeministri Sali Berisha duhej të paraqitet në SPAK ditën e sotme para oficeres Adelajda Metaj për masat e sigurisë ndaj tij, ‘detyrim paraqitjeje’ dhe ‘ndalimi daljes jashtë shtetit’, në çështjen Partizani, por edhe sot, nuk u paraqit.