Sot seanca për Belerin, protestuesit mblidhen para GJKKO-së

11 Dhjetor 2023, 13:52 / POLITIKË ALFA PRESS

Sot seanca për Belerin, protestuesit mblidhen para GJKKO-së
Ditën e sotme, disa protestues janë mbledhur para Gjykatës së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (GJKKO), në mbështetje të kryetarit të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin.

Beleri akuzohet për blerjen e votave gjatë zgjedhjeve lokale për bashkinë e Himarës.

Sot mbahet seanca në të cilët kryebashkiaku i votuar kërkon të betohet për marrjen e mandatit, një kërkesë që gjykata e larta ia kaloi për kompetencë gjykatës së posaçme. Protestuesit kërkojnë që Beleri të kryejë betimin si kryebashkiak i Himarës.

Po ndodh...