Strukturat e PD në Itali, fushatë për kandidatët e Forza Italia

22 Shtator 2022, 20:36 / POLITIKË ALFA PRESS

Strukturat e PD në Itali, fushatë për kandidatët e Forza

Strukturat dhe aktivistët shqiptarë të PD-së janë në fushatë në mbështetje të kandidatëve të Forza Italia në zgjedhjet e përgjithshme që do të zhvillohen në 25 shtator në Itali.

Këtë e ka bërë të ditur, Sekretari për Marrëdhëniet me Diasporën në Partinë Demokratike, Indrit Hoxha me një postim në Facebook.

‘Sot, në Pistoia të Toscanes, strukturat e PD-së, Itali, në mbështetje të kandidates për deputete të Forza Italia, zj. Erica Mazzeti për zgjedhjet e 25 Shtatorit, mbas fitores të së djathtës në Itali. Së bashku me deputeten do të shihemi në Tiranë’, shkruan Indrit Hoxha në Facebook.

 

Po ndodh...