Zgjedhjet në Kukës/ 44% pjesëmarrja pak para mbylljes së votimit

24 Shtator 2023, 19:23 / POLITIKË ALFA PRESS

Zgjedhjet në Kukës/ 44% pjesëmarrja pak para mbylljes së

Votimi vazhdon në bashkinë e Kukësit, në një proces që në përgjithësi është raportuar i qetë. 44 për qind e kuksianëve kanë ushtruar të drejtën e votës deri në orën 18:00, sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, dy orë para përfundimit të orarit zyrtar të votimit.

Në garë për të marrë drejtimin e bashkisë të Kukësit janë kandidati i Partisë Socialiste, Albert Halilaj dhe kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata. Edhe në këto zgjedhje, Partia Demokratike zgjodhi që të mos dalë me kandidat.

Zgjedhjet e pjesshme  në Kukës zhvillohen pas video-skandalit seksual që përfshiu ish-kryebashkiakun Safet Gjici, vetëm disa javë pasi fitoi zgjedhjet e 14 majit

ide