Zgjedhjet në Kukës/ Numërohen 8 kutitë e para, ja kush kryeson

25 Shtator 2023, 01:05 / POLITIKË ALFA PRESS

Zgjedhjet në Kukës/ Numërohen 8 kutitë e para, ja kush

Po zhvillohet ende numërimi i votave për kreun e bashkisë Kukës. Në këto zgjedhje të pjesshme marrin pjesë dy kandidatë nën siglat e PS dhe Bashkë Fitojmë.

Deri më tani janë numëruar 8 kuti votimi, ku udhëheq kandidati i PS me 140 vota diferencë. 

Rezultai për 8 kuti

Albert Halilaj-PS-896 vota

Emri Vata-BF-756 vota

Në total Bashkia Kukës ka 74 kuti votimi dhe në votime morën pjesë rreth 45%. 

 

Po ndodh...