Gjellë vere me perime

7 Qershor 2023, 07:50 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Gjellë vere me perime

Përbërësit:

– 2 patate të mëdha,
– vaj,
– 1 qepë,
– 1 spec,
– kripë,
– 3 domate të mesme,
– 4 vezë,
– kopër.

Përgatitja:

Lani perimet dhe i prisni në kubikë. Fillimisht skuqni patatet në vaj, më pas i kaloni në një pjatë dhe në të njëjtin vaj skuqni qepët dhe specat.

Pas një kohe, shtoni domatet. Shtoni kripë dhe përzieni. Kur domatet të jenë zier, ktheni patatet në tigan, përzieni dhe bëni 4 gropëza në të cilat do të thyeni vezët.

Mbulojeni tiganin dhe ziejini për 3-5 minuta derisa vezët të jenë gati. Spërkateni me kopër dhe shërbejeni.

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128