Gjyveç me kërpudha

1 Prill 2024, 07:12 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Gjyveç me kërpudha

Përbërësit

1 qepë

1 thelpi hudhër

250 gr kërpudha

1/2 gotë verë

250 gr makarona elb

100 gr djathë kaçkavall

Rigon

Kripë

Piper zi

Vaj ulliri

1/2 lugë arrë moskat

3 gota ujë

Përgatitja

Në një tigan të thellë shtojmë vaj ulliri dhe hedhim qepën dhe hudhrën të skuqen. Sapo të zbuten, shtojmë kërpudhat dhe rrisim temperaturën. I lëmë kërpudhat të skuqen dhe të pijnë ujin e tyre dhe shtojmë makaronat. I skuqim 1-2 minuta dhe i shuajmë me verë. Më pas shtojmë erëzat, ujin dhe i lëmë sa të zbuten. E kalojmë masën në një tavë, shtojmë djathin kaçkavall dhe e fusim në furrë me 220 gradë të piqet e të shkrijë djathi.