Spageti Pikante

18 Nëntor 2023, 08:15 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Spageti Pikante
Spageti pikante nje nga pjatat me te vecanta dhe te shijshme ne kategorin e pastave.

Përbërësit

500 g spageti.
3-4 rriska pakë (nën barkëze derri).
1/2 gotë-uji vaj.
3-4 domate të qëruara ose të konservuara 2-3 speca djegës.
piper.
kripë.

Udhëzimet

Presim pakën në copa të vogla dhe grijmë specat djegës, i skuqim në vaj.
Shtojmë domatet e prera në copa dhe vazhdojmë skuqjen për rreth 10-15 min.shtojmë kripën dhe pak piper.

Ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë (pa i lënë të zbuten shumë) i kullojmë dhe i rregullojmë me salcën e përgatitur.

I shërbejmë të nxehta dhe sipas dëshirës, duke i hedhur sipër pak djath të grirë.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128