Butrint Imeri feston ditëlindjen, ja sa vjeç bën artisti shqiptar

3 Korrik 2024, 13:25 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Butrint Imeri feston ditëlindjen, ja sa vjeç bën artisti

Artisti i njohur shqiptar, Butrint Imeri feston sot ditëlindjen dhe mbush plot 28 vjeç. Ai është një ndër artistët më të dashur shqiptar dhe numëron dhjetëra hite nga projektet e tij muzikore.

Ndër urimet më të bukura ishte ai i vëllait të tij dhe kunatës. Kjo e fundit në urim madje e ka quajtur “shoku më i mirë”, duke zbuluar kështu marrëdhënien e bukur që kanë.

Kujtojmë se hiti i fundit i Butrintit quhet “Tu menu” dhe për momentin numëron plot 7.6 milionë klikime në Youtube. Edhe pse kaq i ri në shumë, Butrinti është një nga emrat më të pëlqyer dhe komentuar në showbizin shqiptar.

Butrint Imeri feston ditëlindjen, ja sa vjeç bën artisti