Dua Lipa shkruan histori në Glastonbury, BBC “ngre në qiell” artisten shqiptare

29 Qershor 2024, 23:55 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Dua Lipa shkruan histori në Glastonbury, BBC “ngre në
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka dhuruar një mbrëmje magjike me performancën e saj në festivalin më të madh britanik “Glastonbury”.

Ajo ishte artistja e natës së këtij festivali, teksa performoi para 100 mijë njerëzve.

Prestigjozja BBC shkruan se ylli i popit u ngjit në skenë me një performancë ambicioze dhe dinamike.

Ndërsa më tej ajo është lavdëruar për koreografitë e saj duke theksuar se lanë publikun pa frymë ndërsa ritmi i performancave të artistes shqiptare nuk u ndal gjatë gjithë natës.

E kam shkruar këtë moment në letër, e kam dëshiruar dhe e kam ëndërruar duke punuar shumë”, i tha Dua publikut.

Po ndodh...