Shakira përkrah komunitetin LGBT, humb ndjekës dhe merr komente të tmerrshme

5 Korrik 2024, 21:05 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Shakira përkrah komunitetin LGBT, humb ndjekës dhe merr komente
Shakira, një nga artistet më të njohura në botë, vazhdon të mbajë vëmendjen e miliona fansave të saj në çdo hap të saj.

Në fund të fundit, jo çdo veprim i saj është pranuar me këmbëngulje nga të gjithë, duke sjellë disa reagime të ndryshme nga ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Pavarësisht reagimeve të ndryshme, Shakira është një artiste që mbetet e përkushtuar ndaj parimeve të saj dhe e shpreh këtë përkushtim në mënyrën e saj të vazhdueshme.

Në një postim të fundit në Instagram, ajo ngarkoi një foto për të festuar muajin e Krenarisë, duke shprehur mbështetjen e saj të qartë për të drejtat e komunitetit LGBTQIA+.

“Shpresoj që të gjithë të keni pasur një muaj të mrekullueshëm të Krenarisë! Gjithmonë mbështes barazinë, lirinë e dashurisë dhe miqësisë!”, shkruante ajo në postimin e saj.

Disa fansa i shprehën mbështetjen e tyre plotësisht, ndërsa të tjerë shprehen me skeptikë ndaj pikëpamjeve të saj.

“Me këto komente nuk më habit pse Amerika Latine është ashtu siç është”, “Zoti im, çfarë po ndodh me botën”, “Përkrah degradimin e njerëzimit”, “Beso, lamtumirë”, “Shakira, ti ke fëmijë, analizoji gjërat si një nënë e përgjegjshme dhe promovo etikën e duhur për mbrojtjen e fëmijëve”, ishin vetëm disa nga përgjigjet më të ashpra që këngëtarja mori për fotografinë e saj.