Nesër para se të dilni për të votuar, hidhni një sy motit

13 Maj 2023, 16:03 / SOCIALE ALFA PRESS

Nesër para se të dilni për të votuar, hidhni një sy

Dita e diel parashikohet të jetë me mot me vranësira dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh.

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit në pjesën më të madhe të vendit.

Reshjet pritet të mbeten prezente të herëpasherëshme gjatë ditës me intensitet të ulët deri mesatar.

Nesër para se të dilni për të votuar, hidhni një sy

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila hera-herë kryesisht ditën e dielë pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek kryesisht përgjatë zonave luginore dhe brigjeve detare në jug të vendit.


Deti pritet të jetë i forcës 4-6 ballë kryesisht ditën e dielë.

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128