Po vjen shiu! Ja tre qytetet ku do të ketë shtrëngata të fuqishme

10 Maj 2023, 20:02 / SOCIALE ALFA PRESS

Po vjen shiu! Ja tre qytetet ku do të ketë shtrëngata të

Sot pasdite dhe nesër priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë të shoqëruara edhe me shtrëngata, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje mesatare dhe të dobëta deri lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 15 / 18 °C
në vendet e ulëta: 14 / 18 °C
në vendet malore: 8 / 13 °C

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.