1000 ndeshje zyrtare, nderohet portieri legjendar

25 Maj 2023, 09:33 / SPORT ALFA PRESS

1000 ndeshje zyrtare, nderohet portieri legjendar
Pepe Reina është një nga portierët më të mirë të dy dekadave të fundit. “Gardiani” spanjoll ka fituar trofe me Liverpoolin, Bayern Munchen dhe Napolin. Ndërkohë që verën e vitit të kaluar u rikthye te Villareali. Pas plot 17 vitesh.

40-vjeçari, i cili ka fituar Kupën e Botës dhe Europianin (2x) me Spanjën, nuk ka ndërmend të ndalet. “Veterani” dëshiron të luajë edhe sezonin e ardhshëm. Reina u vlerësua për faktin që luajti ndaj Cadiz ndeshjen zyrtare numër 1000.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128