32 tifozë të arrestuar në Armeni, Federata e Uellsit: Po negociojmë me policinë lokale

18 Nëntor 2023, 20:09 / SPORT ALFA PRESS

32 tifozë të arrestuar në Armeni, Federata e Uellsit: Po

Federata e Futbollit të Uellsit ka konfirmuar se 32 tifozë janë arrestuar në Jerevan, kryeqytet i Armenisë, para ndeshjes kualifikuese të Kampionatit Evropian që përfundoi pak orë më parë (rezultati përfundimtar ishte 1-1).

Rreth 1200 tifozë të Uellsit mbërritën për të parë ndeshjen. Kjo është deklarata e Federatës së Futbollit:

“Ne jemi në dijeni të situatës në lidhje me tifozët tanë në Jerevan dhe jemi në diskutime të rregullta me policinë. Jemi në kontakt me autoritetet lokale si dhe me policinë e Uellsit, që po e menaxhojnë situatë së bashku me agjencitë vendase të zbatimit të ligjit. Është e përfshirë edhe Zyra e Jashtme dhe Commonwealth Britanik.”

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128