Albion Rrahmani zgjidhet lojtari i javës në Rumani

3 Tetor 2023, 12:30 / SPORT ALFA PRESS

Albion Rrahmani zgjidhet lojtari i javës në Rumani

Albion Rrahmani është zgjedhur lojtari më i mirë i javës në Rumani. Sulmuesi kosovar po shkëlqen në fanellën e Rapid Bukureshtit dhe këto paraqitje po i shpërblehen atij.

“Lewandowski” i Kosovës ishte protagonist edhe në xhiron e 10-të të kampionatit rumun, shkruan “Gazeta Express”.

Ish-futbollisti i Malishevës dhe i Ballkanit i shënoi dy gola dhe e bëri një asistim në fitoren e Rapidit me rezultat 3:1 kundër Clujit.

“Lewa e fitoi trofeun e parë të Superligës së Rumanisë si lojtari më i mirë i xhiros së 10-të”, shkruan Rapidi në “Facebook”, i cili e përcolli atë me një fotografi të përfaqësuesit kosovar me trofeun e fituar.

ide