Bushi: Kemi elementë cilësorë, ëndërr të dërgoj U-21 në Europë

20 Shtator 2022, 16:35 / SPORT ALFA PRESS

Bushi: Kemi elementë cilësorë, ëndërr të

Pritet të luhen dy ndeshjet e fundit të kësaj fushate eliminatore. Kombëtarja U-21 e Alban Bushit do të luajë ndaj Anglisë dhe Kosovës dy ndeshje të rëndësishme në muajin qershor, me skuadrën që është grumbulluar në “Niko Dovana” të Durrësit për të zhvilluar edhe stërvitjen në prag të këtyre dy sfidave.

Në këtë fushatë eliminatore, ku Shqipëria është shortuar në Grupin G, së bashku me Anglinë, Republikën Çeke, Slloveninë, Andorrën dhe Kosovën. Aktualisht, ekipi i drejtuar nga Alban Bushi renditet në vendin e katërt, me 9 pikë të grumbulluara në tetë ndeshje të luajtura.

Për ne nuk ka shumë rëndësi kualifikimi, vetëm loja e bukur dhe dërgimi i lojtarëve në ekipin e parë. Nuk mund të tolerojmë dhe neglizhojmë në këto dy ndeshje. Nëse i fitojmë kualifikohemi, kjo është motoja që duam të kemi. Lojtarët janë të rinj, jemi në fundin e sezonit. Lojtarët kanë nevojë për pak pushim dhe shumë punë. Kam folur me ta, është momenti dhe mosha. Nuk kemi në ekip Ronaldon që bën 50 ndeshje në sezon".- thotë Bushi.

 

ide