City hipotetikon kualifikimin, vjen edhe goli i pestë

14 Mars 2023, 23:41 / SPORT ALFA PRESS

City hipotetikon kualifikimin, vjen edhe goli i pestë

Manchester City kaloi në avantazh në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-tave ndaj Leipzig.

Manchester City-Leipzig 5-0

Manchester City kaloi në avantazh në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-tave ndaj Leipzig. The Citizens shfrytëzuan një penallti me Erling Haaland që nuk gaboi në minutën e 22-të nga 11-metrat duke ndezur atmosferën në Etihad Stadium.

Dy minuta më pas ishte sërish norvegjezi që realizoi sërish, këtë herë i ndihmuar edhe nga De Bruyne. Mesfushori goditi fort dhe topi iu kthye Haaland që nuk fali nga pranë portës.

Vjen edhe goli i tretë në Etihad Stadium, Haaland gjen sërish rrugën e rrjetës.

Manchester City realizon edhe golin e katërt me anë të Gundogan.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128