“E kanë fituar tre herë Championsin, ne akoma”, Guardiola: Inter më ka impresionuar!

24 Maj 2023, 20:17 / SPORT ALFA PRESS

“E kanë fituar tre herë Championsin, ne akoma”, Guardiola:

Më datë 10 qershor në Stamboll, Manchester City do të kërkoj të kurorëzojë sezonin perfekt me trofeun e Champions League, një trofe që mungon në koleksionin e “The Citizens”. Përballë do të jenë italianët e Inter që do të tentojnë mrekullinë duke qenë se nuk konsiderohen si favoritë përballë “armatës” së Pep Guardiolës.

Megjithatë, tekniku spanjoll nuk mund t’i nënvlerësoj kundërshtarët dhe së fundmi thekson se ka ndjekur ndeshjet e Interit për të kuptuar më shumë mbi lojën e zikaltërve dhe se është impresionuar nga skuadra e Simone Inzaghit.

Më datë 10 qershor në Stamboll, Manchester City do të kërkoj të kurorëzojë sezonin perfekt me trofeun e Champions League, një trofe që mungon në koleksionin e “The Citizens”. Përballë do të jenë italianët e Inter që do të tentojnë mrekullinë duke qenë se nuk konsiderohen si favoritë përballë “armatës” së Pep Guardiolës.

Megjithatë, tekniku spanjoll nuk mund t’i nënvlerësoj kundërshtarët dhe së fundmi thekson se ka ndjekur ndeshjet e Interit për të kuptuar më shumë mbi lojën e zikaltërve dhe se është impresionuar nga skuadra e Simone Inzaghit.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128