Fenomeni Haaland: 6,000 kalori në ditë, 25 miliardë shikime në TikTok dhe 450,000 € në javë

24 Maj 2023, 17:48 / SPORT ALFA PRESS

Fenomeni Haaland: 6,000 kalori në ditë, 25 miliardë shikime

Kur gazeta spanjolle AS zbuloi saktësisht se çfarë përmbante "dieta" 6000 euro e Erling Haaland në ditë, përdoruesit e rrjeteve sociale vërshuan me një sërë postimesh, komentesh dhe memesh që shfaqnin superyllin norvegjez të Manchester Cityt me Hannibal.

Arsyeja kryesore ishin të brendshmet e kafshëve, mëlçitë dhe zemrat, të cilat janë shumë të pasura me vitamina, hekur dhe magnez dhe përbëjnë vaktin jo shumë të shijshëm të Haaland.

Ai, si një tjetër Popeye, nuk i mungon çdo ditë lëngun e tij magjik, i cili në thelb është një përzierje qumështi, lakra dhe spinaqi.

Garazhi me makina ultra luksoze

Norvegjezi është një adhurues i makinave të shtrenjta dhe me sa duket ka shumë hapësirë ​​në garazhin e tij për të akomoduar të gjitha bishat me katër rrota që ai nget herë pas here.

Padyshim, krenaria e koleksionit të tij është Rolls-Royce Cullinan i bardhë, i cili vlerësohet rreth 340,000 euro dhe kishte qenë "pa vetëdije guri i provës", kur Haaland u kap duke e drejtuar atë me celularin në dorë.

Përveç Rolls-Royce , norvegjezi - që i do SUV-të - zotëron një Range Rover 510e me vlerë 145,000 €, një AUDI RS 6 AVANT me vlerë 180,000 € dhe një MERCEDES-AMG GLE Coupe me vlerë 150,000 €.

Ai ishte një fenomen që në moshë të re

Norvegjezi ishte një fenomen që në moshë të re, pasi në moshën 5-vjeçare kishte arritur të vendoste një rekord të pabesueshëm botëror në kërcimin me shtizë duke kërcyer 1.63 metra.

Nëse ende po vrisni mendjen për fizikun e tij alien që pushton kundërshtarët në fushë, atëherë është mirë të dini se ai ka luajtur si fëmijë të gjitha sportet.

Videoja e 13-vjeçarit Haaland duke 'grisur' mbrojtjen e kundërshtarëve me një mori golash u bë shpejt virale dy vjet më parë, duke mbledhur miliona shikime në një kohë të shkurtër.

Fëmija i ri i preferuar i rrjeteve sociale

Me 30 milionë ndjekës në Instagram dhe 5 milionë në Twitter, norvegjezi është gjithashtu një kampion në rrjetet sociale në momentin kur videot me hashtag të emrit të tij në Tik Tok shtojnë më shumë se 25.5 miliardë shikime.

Norvegjezi mbetet aktiv në rrjetet sociale dhe shpeshherë ngarkon materiale që bëhen menjëherë virale, si fotoja e tij si foshnjë me fanellën e Manchester Cityt, por edhe ajo që e tregon duke mbajtur ilaçin magjik që përmendëm më sipër.

Pasuria e tij marramendëse

Haaland nënshkroi një kontratë legjendare vitin e kaluar prej 450,000 € në javë për pesë vitet e ardhshme. Sigurisht, nëse norvegjezi vazhdon paraqitjet e tij të jashtëzakonshme në fushë, atëherë nuk do të kalojë shumë kohë përpara një propozimi të ri për rinovimin e kontratës nga pronarët e pasur të Manchester Cityt. Në këtë mënyrë Haaland do të ngjitet edhe më lart se vendi i 32-të në listën e Forbes të sportistëve më të pasur në planet.

Po ndodh...

ide