Gjimshiti titullar, Atalanta fiton dhe vihet në ndjekje të ekipeve të kreut

24 Shtator 2023, 18:29 / SPORT ALFA PRESS

Gjimshiti titullar, Atalanta fiton dhe vihet në ndjekje të ekipeve

Kanë përfunduar dy ndeshjet e pasdites të vlefshme për javën e 5-të të Seria A.

Atalanta ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Kaljarit të Klaudio Ranierit. Goli i parë erdhi në minutën e 33′ nga Lukman, falë asistit të De Ketelares.

Sfida u vulos në të 76′ nga Pasaliç.

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Berat Gjimshiti e nisi sfidën si titullar dhe luajti gjatë gjithë ndeshjes.

Nga ana tjetër Fiorentina triumfoi në transfertë me shifrat 2-0 ndaj Udinezes. Golat u shënuan nga Martinez dhe Bonaventurës.

Po ndodh...

ide