Interi pëson humbjen e tretë radhazi në Seria A, Fiorentina fiton në “San Siro” falë Bonaventurës

1 Prill 2023, 20:46 / SPORT ALFA PRESS

Interi pëson humbjen e tretë radhazi në Seria A, Fiorentina fiton

Interi është mposhtur në shtëpi nga Fiorentina me rezultatin minimal 0-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të të Seria A. 

Goli i vetëm i sfidës u shënua në minutën e 53’ nga Bonaventura.

Kjo është humbja e tretë radhazi për zikaltërit pas asaj me Specian dhe Juventusin.

Pas kësaj sfide Interi renditet në vendin e 3-të me 50 pikë dhe Fiorentina në vendin e 8-të me 40 pikë.

INTER 0-1 FIORENTINA

53′ Bonaventura

Po ndodh...