Kualifikimi në Euro 2024, Uzuni i pa kënaqur me Silvinjon

18 Nëntor 2023, 22:02 / SPORT ALFA PRESS

Kualifikimi në Euro 2024, Uzuni i pa kënaqur me Silvinjon

Kombetarja kuqezi dhe mare shqiptaria jane perfshire ne festime ne lidhje me kualifikimin ne Euro 2024.

E gjithe ky rezultat besohet se ka ardhur pervec punes stervitore, edhe nga afrimi i lojtareve te rinj dhe talenteve ne kombetare.


Nderkohe qe Armando Broja uroi mbremjen e djeshme, i vetmi lojtar i mërzitur me Silvinjon duket se është Myrto Uzuni.

Pas kualifikimit të Shqipërisë në Europian, ndryshe nga lojtarët e tjerë, Uzuni ishte më i frenuar në festime.

Pas ndeshjes, Uzuni është nga të paktët që nuk ka postuar asgjë në rrjetet sociale, për kualifikimin e Kombëtares kuqezi.

Mosaktivizimin në Kombëtare, duket se Uzuni nuk po e përjeton mirë.

Mardhenia e tij me Federaten dhe trajnerin duket dicka per tu zgjidhur nga Sylvinho i cili megjithe punen perfekte, duket se ka ende vend per te punuar me kuqezinjte premtues.

ide