Mbeti jashtë listës së Euro 2016, Gjimshiti i rikthehet shprehjes së vjetër, historia unike e mbrojtësit të Shqipërisë

18 Nëntor 2023, 22:00 / SPORT ALFA PRESS

Mbeti jashtë listës së Euro 2016, Gjimshiti i rikthehet shprehjes

Berat Gjimshiti mbeti jashtë listës së Europianit në vitin 2016, duke u zhgënjyer kështu jashtëzakonisht shumë. Gjithsesi, Gjimshiti, me durim dhe qëndrueshmëri nuk u largua nga Kombëtarja.

Asokohe, ai shkruante në Instagram: “Ndonjehere jeta nuk ta jep at qe don, jo sepse nuk e ke meritu, sepse meriton ma shumm!”. I njëjti postim është ri-publikuar në llogarinë e tij, në rrjetet sociale.

Pritja ia vlejti, tashmë mbrojtësi është kualifikuar me Shqipërinë në një tjetër Europian, atë të 2024. Gjimshiti pritet të japë një kontribut të rëndësishëm në verën e ardhshme, duke ndihmuar Kombëtaren në arritjen e rezultateve të rëndësishme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Djimsiti Gjimshiti Berat (@djimsitiberat)

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128