Morata: Isha shumë kalimit te Barça në janar, Allegri bllokoi gjithçka

21 Shtator 2022, 19:15 / SPORT ALFA PRESS
Morata: Isha shumë kalimit te Barça në janar, Allegri bllokoi

Sulmuesi i Atletico Madrid, Alvaro Morata ka buluar se në janar ishte shumë pranë kalimit te Barcelona.

Në një intervistë të dhënë për “Cadena Ser” ai zbuloi se gjithçka po shkonte shumë mirë, por sipas Moratës ndërhyrja e trajnerit të Juventus, skuadër tek e cila spanjolli ndodhej në formë huazimi sezonin e shkuar, bllokoi gjithçka.

“Është e vërtetë, kishte një interes nga Barcelona. Më thirri Xavi, folëm për futbollin dhe për gjithçka. Ishte kënaqësi, e vlerësoja që një ish-lojtar si Xavi më llogariste, më bëri të ndihem mirë. Kisha 4-5 mundësi të mira, por Allegri bllokoi gjithçka. Ai më tha: ‘Dua që të qëndrosh, dua të të shoh të luash me Vlahovicin’. Për mua ishte një përpjekje të luaja në të majtë, por ia dola.”-tha 29-vjeçari.

Po ndodh...

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128