“Napoli nën tërbimin" gjerman, tifozët e Frankfurt shkatërrojnë çfarë i'u del përpara

16 Mars 2023, 09:59 / SPORT ALFA PRESS
“Napoli nën tërbimin" gjerman, tifozët e Frankfurt
 

Rreth 600 ultras të ekipit gjerman shkatërruan çfarë i doli përpara në rrugët e Napolit, deri në sheshin Jesu, aty ku dhe u bllokuan pasi u ndaluan të ishin prezent në stadiumin “Maradona”. Tifozët e Eintracht u përplasën me forcat e rendit, ku tifozët hodhën në drejtim të tyre gurëdhe mjete piroteknike. Një makinë e policisë u dogj totalisht ndërsa shumë automjete të tjera dhe dyqane pësuan dëme.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128