Ndezi Beogradin para 8 vitesh, Ballist Morina futet në 'Air Albania' me portretin e Adem Jasharit në fanellë

20 Nëntor 2023, 19:22 / SPORT ALFA PRESS

Ndezi Beogradin para 8 vitesh, Ballist Morina futet në 'Air

Shqipëri - Ishujt Faroe do luhet sot më 20:45 në "Air Albania", për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024 në grupin E.

Në stadium për këtë duel është edhe Ballist Morina, autori i dronit mbi stadiumin e Beogradit në ndeshjen e 14 tetorit 2014, çështjke e cila u fitua në CAS 3-0 nga Shqipëria dhe me atë tri pikësh kuqezinjtë ia dolën të siguronin për herë një Europian, atë "Euro 2016". Të stampuar në fanellë, Morina ka imazhin e heroit Adem Jashari.

Po ndodh...