Nga “Tuttosport” te “Marca”, ikja e Shqipërisë nga “Euro 2024”, si pasqyrohet nga mediat humbja me Spanjën

25 Qershor 2024, 00:02 / SPORT ALFA PRESS

Nga “Tuttosport” te “Marca”, ikja e Shqipërisë
Mrekullitë ekzistojnë, por nuk ishte ky rasti. Shqipëria largohet  nga Euro 2024 si vend i fundit, me 3 gola të shënuar dhe 5 gola të pësuar. Pas sfidës me Spanjës, të humbur 1-0, mediat e huaja kanë nxituar për të bëjë titujt respektiv.

“Marca”: Me Dani Olmon, nuk ka rezervime

“AS”: Golazo, të plotë dhe në pritje

“The Sun”: Torres shënon golin e shpejtë të fitores dhe spanjollët e dytë lundrojnë në 16 më të mirat

“Guardian”: Goditja e pjesës së parë nga Ferran Torres i sjell Spanjës me rotacion fitoren kundëre Shqipërisë

“Tuttosport”: Spanja e mbykll me pikët e plota, Ferran Torres eliminon Shqipërinë

 

 

Po ndodh...