Një kryevepër i jep 3 pikë Dinamos, “Blutë” mposhtin Teutën dhe ngjiten në katërshe

3 Prill 2024, 20:21 / SPORT ALFA PRESS

Një kryevepër i jep 3 pikë Dinamos, “Blutë”
Dinamo fitoi minimalisht 1-0 ndaj Teutës në ndeshjen e kampionatit të luajtur në “Air Albania”.

Në “Air Albania” u zhvillua një sfidë mjaft e luftuar nga të dy skuadrat, por në fund u vendos nga një ekzekutim perfekt i Denisson në minutën e 93-të, i cili mori topin nga e majta, hyri drejt qendrës dhe lëshoi një goditje nga distanca, teksa topi i përplas në shtyllën e portës së Vatës, para se të ndalej në rrjetë.

Festë në kampin dinamovit, që merr kështu fitoren e dytë radhazi dhe ngjitet në kuotën e 42 pikëve në vendin e katërt, pozitë që duhet ta ruajë edhe për 7 javët e ardhshme për të marrë pjesë në “Final 4” për titullin kampion.

Nga ana tjetër Teuta ndalet pas tre humbjesh radhazi, duke mos arritur dot të shkëputet nga zona e ftohtë e renditjes, teksa do të jetë e dënuar të luftojë deri në fund me Laçin për të shmangur zonën Play Out të renditjes.

 

Po ndodh...

ide