Një tjetër barazim pa gola! Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë pikët në një sfidë spektakolare

24 Nëntor 2022, 16:24 / SPORT ALFA PRESS

Një tjetër barazim pa gola! Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë

Nuk ka fitues në sfidën mes Uruguait dhe Koresë së Jugut, me të dyja skuadrat që dhuruan “show” por pa mundur ta gjenin golin.

Të dyja kombëtaret provuan të gjenin rrjetën, me rastet që shkonin nga njëra portë në tjetrën, por goli ishte ai që i mungoi kësaj sfide.

Kështu të dyja ato ndodhen me nga një pikë në grupin H dhe kështu do t’i duhet të bëjnë llogaritë pas përfundimit të sfidës mes Portugalisë dhe Ganës.