(Video) Plas sherri/ Kolumbiani godet shqiptarin te litarët, 30 tizofë pushtojnë ringun dhe godasin boksierin e huaj

18 Nëntor 2023, 21:17 / SPORT ALFA PRESS

(Video) Plas sherri/ Kolumbiani godet shqiptarin te litarët, 30 tizofë

Po zhvillohet në parkun olimpik “Feti Borova” ndeshja mes Denis Nurja në peshën 71 kg, përballë kolumbianit Placido Ramirez.

Gjate dyluftimit Nurja bie në ring dhe në një moment befasie kur Nurja qëndron te litarët kolumbiani e godet me grusht në fytyrë duke e rrëzuar në ring.

Në këtë moment rreth 30 tifozë futen në ring për të sulmuar me grushte kolumbianin.

Ndeshja u mbyll në mes dhe nuk ka asnjë fitues.

Pritet që në ring të  zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera, ku më e rëndësishmja është ajo ku Kampioni Nelson Hysa sfidon në ring Viktar Chvarkou për titullin WBC në eventin unik të “BS Boxing”.

 

Po ndodh...

ide