Po kalon super moment me Fulhamin, tre gjigantë europianë synojnë Palhinhën

10 Dhjetor 2023, 00:04 / SPORT ALFA PRESS

Po kalon super moment me Fulhamin, tre gjigantë europianë synojnë

Joao Palhinha është duke kaluar një super moment me Fulham-in në Premier League.

Forma e mesfushorit ka tërhequr vëmendjen e një sërë klubesh, ndërsa ofertat për 28-vjeçarin janë të shumta sipas raportimeve nga mediet britanike.

Duke filluar nga Bayern Munich, me kampionët e Gjermanisë të cilët e kishin synuar edhe më herët mesfushorin portugez, por që në këtë moment duket se një tranferim i tillë është pak i vështirë.

Kjo për shkak se, në garën për lojtarin portugez janë bashkuar me forcë Manchester United dhe Liverpool.