PSG ka zgjedhur një trajner të ri

25 Maj 2023, 17:07 / SPORT ALFA PRESS

PSG ka zgjedhur një trajner të ri

Christophe Galtier mund të largohet nga posti i trajnerit të PSG-së në fund të këtij sezoni.

Klubi është në kërkim të një timonieri të ri dhe në krye të listës së kandidatëve është Luis Enrique.

La Parisien flet për këtë në faqet e saj.

Enrique e tërheq PSG-në për shkak të përvojës dhe aftësisë së tij për të punuar me lojtarë yje.

Siç e dini, Luis Enrique është i papunë për gati gjysmë viti. Pas Kupës së Botës, trajneri 53-vjeçar u largua nga posti i trajnerit të kombëtares spanjolle.

Shtojmë se Enrique ka punuar vetëm për një vit jashtë Spanjës, në sezonin 2011/2012 ai drejtoi Romën.