Shqipëria pjesë e “Gjermani 2024”, ja kush janë 5 lojtarët kuqezi që do të jenë për herë të dytë në Europian

19 Nëntor 2023, 08:53 / SPORT ALFA PRESS

Shqipëria pjesë e “Gjermani 2024”, ja kush janë 5

Shqipëria rishkroi historinë, duke u kualifikuar për herë të dytë në finalet e Kampionatit Europian të futbollit.

EURO 2016” dhe “EURO 2024”, janë dy pikat më të larta për futbollin shqiptar, rezultate të arritura fillimisht me trajnerin De Biazi dhe tashmë me Silvinjon.

Janë pesë lojtarët e Kombëtares, të cilët pritet të luajnë në të dy Europianët. Etrit Berisha, Elseid Hysaj, Arlind Ajeti, Frederik Veseli dhe Sokol Cikalleshi kanë mbrojtur ngjyrat kuqezi në Francë dhe do të jenë eksperiencë e shtuar për përfaqësuesen shqiptare verën e ardhshme në Gjermani.

Shqipëria pjesë e “Gjermani 2024”, ja kush janë 5