Turqi-Gjeorgji/ Arda Güler shënon një eurogol nga distanca

18 Qershor 2024, 19:39 / SPORT ALFA PRESS

Turqi-Gjeorgji/ Arda Güler shënon një eurogol nga distanca
Kanë sulmuar gjatë gjithë kohës dhe padyshim e meritojnë këtë avantazh, sidomos të gjetur me një perlë spektakolare, falë yllit të tyre, Arda Guler, i cili ka nisur festën në tribunat e “Signal Iduna Park”, aty u po zhvillohet sfida Turqi-Gjeorgji.

Një top i kapur gjatë presingut të vazhdueshëm bie në këmbët e yllit të Real Madrid, Arda Guler, i cili pasi ecën vetëm pak metra lëshon një “predhë” nga jashtë zone, duke e çuar topin në cepin më të largët të portës.

 

Po ndodh...