Sulmuesi italian i thotë “po” Interit, zikaltrit me një “bomber” të ri

3 Qershor 2023, 13:51 / SPORT ALFA PRESS

Sulmuesi italian i thotë “po” Interit, zikaltrit me një

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër te Chelsea teksa mbetet për t’u parë nëse trajneri Mauricio Pochetino do ta përfshijë në planet e tij për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, largimi i mundshëm i Lukakut, nuk gjen të papërgatitur Interin me drejtuesit zikaltër që kanë siguruar marrëveshjen me Mateo Retegui. Sulmuesi i kombëtares së Italisë ka pranuar ofertën dhe është i gatshëm të transferohet nën urdhrat e trajnerit Simone Inzaghi.

Tashmë, Interit i duhet të punojë për të arritur akordin edhe me klubin e Tigres që zotëron kartonin e lojtarit 24-vjeçarit. Aktualisht, argjentinasit janë të vendosur që të mos negociojnë për një shumë më inferiore se 18 milionë euro ndërsa nuk pranojnë në që në këtë tratativë të përfshihet Facundo Colidio.