VIDEO/ Argjentina vuan ndaj Australisë, por e zgjidh Messi, zhbllokohet takimi

3 Dhjetor 2022, 20:55 / SPORT ALFA PRESS

VIDEO/ Argjentina vuan ndaj Australisë, por e zgjidh Messi, zhbllokohet

Argjentina dhe Australia do të përballen në orën 20.00, në kuadër të fazës 1/16 të Botërorit të Katarit. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet, me të dyja skuadrat që kanë vendosur për titullarët.

Nga minuta e për për argjentinasit e nis Lionel Messi. Ai do ketë edhe mbështetjen e Alvarez dhe Papu Gomez. Në krahun tjetër, kangurët besojnë te Djuk.

Argjentina: Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Akunja; De Pol, Enco Fernandez, Mek Alister, Papu Gomez, Julian Alvarez, Mesi.

Australia: Rajan, Behiç, Degenek, Roulls, Sutar, MekGri, Moi, Irvajn, Bakus, Leki, Djuk.

LIVE: Argjentina 1-0 Australia

Po ndodh...

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128