VIDEO/ Trajneri i Holandës bën gjestin e neveritshëm, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat

17 Qershor 2024, 00:07 / SPORT ALFA PRESS

VIDEO/ Trajneri i Holandës bën gjestin e neveritshëm, Koeman

Holanda fitoi ditën e sotme kundër Polonisë me rezultatin final 1-2.

Trajneri i “tulipanëve”, Ronald Kuman natyrisht që ndihet shumë i lumtur me këtë rezultat që djemt e tij morën kundër polakëve, pasi arritën të koleksiononin 3 pikët e para të Europianit.

Megjithatë, Kuman pati disa momente stresuese gjatë ndeshjes, dhe ndoshta harroi që dhjetra kamera dhe sytë e gati të gjithë Europës ishin fokusuar te ai sot.

Gjatë një momenti në ndeshje, holandezi është kapur duke kruajtur hundën.

Tafaj: Entuziasmi i tifozëve rriti presionin tek skuadra, Shqipëria do mbahet mend gjatë për golin e Bajramit
Edhe pse deri këtu mund të duket një gjë normale edhe pse jo fort e këndshme, gjesti shkon edhe më tej.

Pasi mbaroi me kruajtjen, Kuman fillon edhe e “shijon” gishtin duke e futur në gojë.

Ju rikujtojmë që momente si këto nuk janë të papara në Europiane, sepse në vitin 2016, trajneri i atëhershëm i Gjermanisë, Joakim Lëv bënte pak a shumë të njëjtat gjeste.

 

Po ndodh...